הקשר בין בריאות חניכיים למחלות לב

הקשר בין בריאות חניכיים למחלות לב

בריאות הפה והחניכיים יכול להשפיע על בעיות בריאות סיסטמיות אחרות בגוף. מחקרים עדכניים מצאו שאנשים עם מחלות חניכיים הם בעלי סיכוי כמעט כפול ללקות במחלות לב. סיכוי זה עלול להיות אף גבוה יותר בקרב אנשים עם מחלות חניכיים וכולסטרול גבוה. בהתחשב בקשר שקיים בין שתי מחלות אלו, רופאי שיניים יכולים לאתר מראש גורמי סיכון לבריאות הלב, ולא רק לבריאות הפה.

המחקרים שנעשו בתחום מבססים את ההשערה כי הקשר בין שתי המחלות נובע כתוצאה מחיידקים זהים הנכנסים למחזור הדם דרך “פצע החניכיים” ומגיעים לאיברים מרוחקים כמו הלב. מחלות חניכיים הן מחלות זיהומיות הנגרמות על ידי חיידקים אוראלים. במקרים מסוימים, חיידקים שנמצאים בחניכיים המודלקות שמסביב לשיניים, עוברים במהלך מצבים יומיומיים ושגרתיים כגון צחצוח או אכילה, למחזור הדם וממשיכים לחלקים אחרים בגוף.

כאשר החיידקים האוראלים עוברים דרך הגוף, הם מעוררים תגובה דומה לתגובה שגרמו בחלל הפה. כלומר, כפי שהחיידקים גורמים להצטברות אבנית בשיניים, כך הם גורמים להצטברות משקעים בעורקי הלב. משקעים אלו מובילים להסתיידות עורקים, היצרות שלהם ואף לסתימתם המוחלטת, דבר הגורם להתקף לב או שבץ מוחי. באופן זה החיידקים האוראלים תורמים להיווצרות של מחלה לבבית.

עקב הקשר הקיים בין שתי המחלות, ישנה חשיבות ברורה בהענקת טיפול יעיל ומוצלח למטופל הסובל ממחלת חניכיים. כמו כן, יש להסביר למטופל על הקשר בין המחלות על מנת להציע לו אפשרויות טיפול שונות, ולעודד המשך טיפול עצמי יסודי ומניעה יומיומית באמצעים המומלצים על ידי מומחה החניכיים

השאר פרטים ונתקשר חזרה
המלצות מטופלים
 • ממליצה בחום לכל מי שצריך כל סוג של טיפול שיניים שהיא מתמחה בו, ללכת רק אליה. מקצועית וסופר יסודית, אדיבה ומהממת

  Orit Eschinasi Avatar Orit Eschinasi
  9/19/2019
 • ענת היא רופאה נדירה. היא סופר מקצועית, סופר אנושת וסופר מוכשרת. עשיתי אצלה גם ניקוי עמוק וגם ניתוח חניכיים שמשניהם חששתי נורא ובזכות ענת עברתי אותם בקלות. גם אהבתי שאין אצלה לחכות בתור כי יש עיכובים, תור הוא תור, הזמן שלי חשוב לי והיא לוקחת את זה ברצינות. היא תמיד בודקת כמה ימים אחרי מה המצב. זמינה בוואטס אפ לשאלות. ניכר שהיא מלאת תשוקה למקצוע ותכלס אני לא יכולה לדמיין אותה במקצוע אחר כי היא באמת מצוינת. ממליצה בחום

  Hila Levi Avatar Hila Levi
  10/19/2018
 • עברתי לפני כשנה השתלת שיניים אצל ד"ר ענת תדיר.

  מקצועית מאוד, אמינה, זמינה לשאלות בכל שעה.

  ממליץ מאוד,

  נחום ויזלברג

  Nahum Wieselberg Avatar Nahum Wieselberg
  8/27/2019
 • הגעתי לענת דרך המלצת רופא השיניים שלי לאחר שהמון שנים אמרו לי שאני צריכה ללכת לראות רופא מומחה לחניכיים ולא רציתי ללכת בגלל פחד.

  מהרגע שפגשתי את ענת הבנתי שהגעתי לרופאה הנכונה; היא מקצועית מאוד, היה לי ברור שאני בידיים טובות. מאוד חששתי מההליך שהיה נדרש ממני לעשות וענת הרגיעה אותי וגרמה לי להרגיש מאוד בטוחה.

  ברמה האישית פגשתי אישה מדהימה ואני ממליצה בחום לכל מי שאני מכירה ללכת אליה.

  ענת המון תודה באמת! אין עליך

  RONI MISHPATI Avatar RONI MISHPATI
  8/02/2018
 • הכי טוב שיש

  Tomer Rival Avatar Tomer Rival
  6/10/2014

התקשר למרפאה דילוג לתוכן